K inspiraci

K inspiraci

Videjka, které inspirují.

Citáty nebo tak něco

Citáty   Přečíst si ...

Hrajeme si na náměstí Beethovena

Hrajeme si na náměstí Beethovena   Podívat se ...

Hudba je všude kolem nás, my jsme hudba

Hudba je všude kolem nás   Toto video ukazuje, že můžeme slyšet a vidět "neskutečné" věci. Stačí se pouze otevřít a naslouchat.

Evanovi rodiče nevědí, že existuje. Evan jednoho dne odejde své rodiče hledat, přičemž mu pomáhá hudba, kterou slyší a kterou následuje a věří, že ho ke svým rodičům zavede.

Podívat se a číst více ...

Jak to chodí v životě

Jak to chodí v životě   Zhlédnout ...

Jazz pro krávičky

Jazz pro krávy   Každá bytůstka je zvědavá a má ráda zpestření.

Podívat se ...

Jedlé plané rostlinky / Kuchařka

Jedlé plané rostlinky   Nejlepší výživu dávají rostlinky v "divoké" přírodě. Rostou tam kde mají růst (Matka Země ví co dělá), jsou v BIO kvalitě, jsou čerstvé, je jich všude spousty, nepotřebujeme žádné peníze a dostaneme výživu, že se z toho "posereme".

Při konzumaci planých rostlin si doplníme přirozeným způsobem živiny, minerály a stopové prvky, které se v běžné stravě už příliš nevyskytují, přesto jsou nutné pro náš zdravý život. Navíc je můžeme pojídat přímo na procházce v přírodě, což samo o sobě má blahodárný vliv na naše zdraví a duševní pohodu.

Ukuchtit si ...

Kvantová fyzika

Kvantová fyzika   Kvantová fyzika je soustavou fyzikálních teorií, která souběžně s teorií relativity ve 20. století předefinovala do té doby platné základy klasické fyziky. Zatímco teorie relativity vysvětluje především kosmologické otázky týkajících se velkých celků, kvantová fyzika se primárně týká nejmenších, tzv. elementárních částic. Obě teorie, které se experimentálně potvrdily, se však nedaří sloučit do jednoho funkčního celku, tzv. teorie všeho.

Kvantová fyzika vychází z toho, že určité měřitelné veličiny se nemění spojitě (plynule), ale v násobcích určitého minimálního množství zvaného kvantum, které je dané Planckovou konstantou. K dalším základním principům patří to, že částice lze současně popsat i jako vlny (dualita částice a vlnění), nelze současně změřit jejich polohu a hybnost (princip neurčitosti) nebo že pozorování má vliv na pozorovaný systém. Obvykle v rámci kvantové teorie rozlišujeme kvantovou mechaniku a kvantovou teorii pole.

Zhlédnout a číst více ...

Lidé a zvířátka v nouzi

Jak lidé pomáhají zvířátkům   Zhlédnout ...

Permakultura

Permakultura   Jedná se o styl vytváření nejen zahrad, ale veškerého prostředí ve kterém člověk žije, způsobem, který je trvale udržitelný a stále se obnovující. 

Zhlédnout a číst více ...

Poselství sádhuů z indického Varanásí

Poselství sádhuů z indického Varanásí   Inspirativní promluva Floyda "Rudé vrány" Westermana z kmene Siouxů a Orena Lyonse z kmene Irokézů. 

Zhlédnout ...

Přechod přes žhavé uhlí

Přechod přes žhavé uhlí   Ukázka toho, že zdánlivě neuskutečnitelné, je uskutečnitelné. Stačí jen zapomenout na to co nás druhý naučil a věřit, že je to možné. 

Podívat se ...

Příběhy

Příběhy   Příběhy ze života lidí.

Přečíst si ...

Přirozené porody

Porody doma   Žádný nemocniční agresivní porod či císařský řez, kde je člověk nafutrovaný chemikáliemi, ale prostě jen přirozený porod, třeba jen s porodní asistentkou. 

Zhlédnout ...

Studánky

Studánky   Seznam studánek na tomto krásném :-) světě, přesněji v lokalitě známé jako Česká republika. 

Najít si ...

Svoboděnka, svobodááááá

Svoboděnka, svobodááááá   Podívat se ...

Tančíme si na Hlavním nádraží v Praze

Tančíme si na Hlavním nádraží v Praze   Podívat se ...

Vendulka Chalánková

Vendulka Chalánková   Podívat se ...

Země Online z mezinárodní vesmírné stanice ISS

Země Online z mezinárodní vesmírné stanice ISS   Kamera ukazuje opravdu to, co se nyní děje cca 400 kilometrů nad zemským povrchem a jaký mají astronauti asi výhled z okna. NASA občas kamery přepíná, čili jednou snímá kamera notně rozmazaný, přepálený a zpravidla zamračený zemský povrch a podruhé třeba horizont a část trupu ISS. Jakmile stanice zamíří na noční stranu Země, obraz se vypíná. Stejně tak může být nedostupný ve chvíli, kdy je ISS mimo dosah signálu.

Podívat se ...